Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia dhe Egjipti thanë se mbrojtja e integritetit territorial të Irakut është "një obligim".
Në konferencën e përbashkët për shtyp, presidentët Hosni Mubarak dhe Ahmet Necdet Sezer thanë gjithashtu se çfarëdo nisme për ndarjen e Irakut "do të sjellte rrezik dhe pasiguri".
Vizita e Mubarakut në Ankara u bë disa ditë para konferencës në Kuvajt, ku fqinjët e Irakut do ta diskutojnë situatën në Irak.
XS
SM
MD
LG