Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kandidati demokrat John Kerry i fitoi zgjedhjet partiake në shtetet Virginia dhe Tenessee.
Në Virginia, senatori Kerry fitoi gjysmën e votave.
Pas tij u radhitën senatori John Edwards me një të katërtën, dhe ish gjenerali në pension Wesley Clarke me 9 % të votave.
Shtabi zgjedhor i këtij të fundit paralajmëroi tërheqjen e Clarke-ut nga gara e mëtejme.
XS
SM
MD
LG