Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i shtetit Colin Powell tha se Libia ka bërë më shumë se'ç duhet në përkushtimin e saj për të çmontuar armët e shkatërrimit në masë.
Vlerësimet e Powellit para një paneli të Kongresit, koinciduan me uljen e tensioneve mes Uashingtonit dhe Tripolit, prej premtimit të Libisë në dhjetor që të heqë dorë nga programet e armëve të ndaluara.
XS
SM
MD
LG