Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe homologu i Gjeorgjisë Mikhail Saakashvili, në takimin në Moskë u dakorduan t'i rifillojnë bisedimet për Abkhazinë.
Ky rajon i Gjeorgjisë që kufizohet me Rusinë, u shkëput nga Gjeorgjia në vitet e 90-ta, dhe prej atëherë ka qenë i pavarur me një udhëheqësi pro-ruse.
XS
SM
MD
LG