Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëdhënësja e UNMIK-ut, Izabella Karlovic deklaroi për radion "Evropa e lirë" se "qëllimi i UNMIK-ut është që takimi i parë mes grupeve punuese kosovare dhe atyre nga Serbia të mbahet në shkurt". Por, Karlovic tha se "ende nuk është caktuar data e takimit, ndërkaq sipas të gjitha gjasave nikoqir i takimit do të jetë Prishtina". Në takimin e parë do të marrin pjesë grupet punuese për energjetikë dhe për të zhdukurit.
XS
SM
MD
LG