Ndërlidhjet

TOKIO


Ministria Japoneze e Punëve të Jashtme ka njoftuar sot se më 5 prill do të mbahet takimi ministrorë, ku do të diskutohet përforcimi i marrëdhënieve ekonomike në ballkanin perendimorë. Në takim do të marrin pjesë ministrat e punëve të jashtme dhe të ekonomisë së Shqipërisë, Bosnje Hercegovinës, Kroacisë, Maqedonisë, Serbisë e Malit të Zi si dhe përfaqësuesve të vendeve të Evropës Jug-Lindore.
XS
SM
MD
LG