Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Hagës për Krime të Luftës, ka bërë të ditur se, ish presidenti jugosllav Slobodan Millosheviq, pritet që më 19 maj të paraqesë mbrojtjen e tij. Millosheviq akuzohet për gjenocid, krime lufte dhe krime kundër njerzimit, për rolin e tij kyç të dyshuar gjatë luftërave në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë në vitet e 90-ta. Gjykimi i tij ka filluar para dy vitesh.
XS
SM
MD
LG