Ndërlidhjet

FALLUXHA


21 persona janë vrarë dhe më shumë se 30 janë plagosur gjatë një sulmi të kryengritësve në një kompleks ndërtesash të policisë dhe qeverisë lokale në Falluxha të Irakut. Policia lokale ka raportuar se kryengritësit kishin sulmuar me mortaja. Zyrtarë spitalorë, ndërkaq kanë bërë të ditur se 14 nga viktimat ishin policë, disa sulmues dhe kalimtarë të rastit.
XS
SM
MD
LG