Ndërlidhjet

KHOST/AFGANISTAN


Dy afgan dhe një ushtarë amerikan janë vrarë në sulme të ndara në Afganistan. Zyra për informin e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se, "një ushtarë amerikan është vrarë dhe 9 të tjerë janë plagosur pasi që kishin hasur në një minë në pjesën lindore të Afganistanit". Ndërkaq, që gjatë një shpërthimi në Khost, dy afgan kanë gjetur vdekjën ndërkaq që 6 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG