Ndërlidhjet

KUVAJT


I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Irakun, Lakhdar Brahimi takohet sot në Kuvajt me ministrin e jashtëm të Irakut dhe homologët e tij nga vendet fqinje me Irakun.
Pritet që Brahimi të sqarojë rreth takimeve të tij në Irak lidhur me mënyrën e përzgjedhjes së qeverisë së përkohshme, të cilës do t'i kalojë pushteti nga forcat e koalicionit deri në 1 korrikun e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG