Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, në fjalimin e tij javor në radio, drejtuar kombit, është përqëndruar në luftën kundër terrorizmit.
"Terroristët dhe shtetet terroriste janë në garë për armë të vrasjeve në masë, një garë që ata do ta humbin. Ata kanë burime, por ne duhet të kemi më shumë burime në luftën kundër tyre. Ata janë të vendosur, por ne duhet të jemi edhe më të vendosur se ata. Ne asnjëherë nuk do ta humbasim përqëndrimin. Ne do të jemi të pakompromis në mbrojtjen e vendeve të lira dhe kërkesave në rritje në këto kohë të vështira", deklaroi presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG