Ndërlidhjet

KHOST


Katër afganë që punonin me projektet e cminimit u qëlluan për vdekje në perëndim të vendit. Në të tjera incidente gjatë 24 orëve të fundit në Afganistan dy afganë dhe një ushtar amerikanë janë vrarë.
Incidentet kanë ndodhur në rajonin e Khostit, ku një nga drejtuesit e sigurisë së qytetit u vra pak ditë më parë, nga militantët e dyshuar talibanë.
Në të tjera zhvillime, Franca hapi të parën shkollë ushtarake në Afganistan, e cila do të ndihmojë në krijimin e një ushtrie kombëtare afgane.
XS
SM
MD
LG