Ndërlidhjet

BERLIN


"Ariun e Artë e fiton "Gegen die Wand" - "Përballë murit" i autorit Fatih Akin"
Është zhvilluar sot ceremonia përmbyllëse e edicionit të 54 të festivalit ndërkombëtar të filmit në Berlin.
Filmi i regjisorit turk ishte prodhim gjerman dhe bënte fjalë për jetën e një të reje turko-gjermane.
Ariun e Argjendtë të festivalit e fitoi filmi i regjisorit argjentinas Daniel Burman.
Cmimin e regjisorit më të mirë e fitoi regjisori koreano-jugor Kim Ki-Duk.
Ndërsa filmi kroat "Dëshmitari" fitoi cmimin e filmit më të mirë në mbrojtje të të drejtave të njeriut.
XS
SM
MD
LG