Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori demokrat John Kerry fitoi edhe dy nominime partiake, në garën për kandidat presidencial të Shteteve të Bashkuara.
Kerry fitoi në shtetin jugor Nevada dhe kryeqytetin amerikan Uashington.
Nga 16 votimet e para, Kerry ka fituar në 14 sosh.
XS
SM
MD
LG