Ndërlidhjet

TEHERAN


Rreth 550 kandidatë u tërhoqën nga zgjedhjet parlamentare në Iran.
Ministria e Brendshme nuk dhe arsyetime, por raportohet se tërheqja është bërë në shenjë proteste ndaj ndalimit që iu bë mbi 2.000 kandidatëve reformatorë për të marrë pjesë në zgjedhjet.
XS
SM
MD
LG