Ndërlidhjet

MOSKË


Të paktën 24 veta e humbën jetën dhe mbi 100 u plagosën nga kollapsi i një pullazi në parkun ujor të Moskës.
Në mesin e viktimave janë 4 fëmijë.
Autoritetet e hodhën poshtë mundësinë që tragjedia të ketë ndodhur nga ndonjë akt terrorist apo shpërthim, por thanë se shkaku mund të ishte bora e madhe.
XS
SM
MD
LG