Ndërlidhjet

PEKIN


Të paktën 50 njerëz kanë vdekur dhe mbi 40 janë plagosur nga zjarri që përfshiu një depo mallrash në Kinën verilindore.
Mbi 260 zjarrfikësve iu deshën disa orë për të shuar flakët që përfshinë ndërtesën 5-katëshe në qytetin Changchun.
XS
SM
MD
LG