Ndërlidhjet

STUTTGART


Me fitoren ndaj Samil Sam, Luan Krasniqi e riktheu titullin e kampionit evropian në boks në kategorinë e rëndë.
Para 5.500 spektatorëve në Stuttgart, pas 12 raundeve dhe vendimit të gjyqtarëve, 32-vjeçari Krasniqi e shënoi fitoren e 26-të në karrierën e tij profesionale.
XS
SM
MD
LG