Ndërlidhjet

DAMASK


Lindja e Mesme është përfshirë nga një mot i ftohtë dhe temperatura të ulëta.
Kryeqyteti i Sirisë, Damasku është mbuluar me borë, në Aman të Jordanisë janë mbyllur shkollat dhe institucionet publike, ndërsa në Luginën Beka të Libanit, një person ka humbur jetën kur u godit nga kablloja elektrike që ishte këputur nga era e fortë.
XS
SM
MD
LG