Ndërlidhjet

LONDËR


Filmi "Lord of the Rings: The Return of the King" mbrëmë në BAFTA avards fitoi pesë çmime. Me këto çmime, trilogjia "Lord of the rings" e regjisorit, Peter Jacskon ka siguruar një pozitë të mirë për ndarjen e çmimeve akademike muajin e ardhshëm. Ndërkaq aktorët amerikan Bill Murray dhe Scarlett Johannson kanë fituar çmimin, aktorët më të mirë të vitit.
XS
SM
MD
LG