Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia e UNMIK-ut ka arrestuar katër persona mëngjesin e sotëm, në një operacion të mbështetur nga KFOR-i.
Arrestimet janë bërë në rajonin e Prizrenit dhe të Prishtinës, dhe të arrestuarit akuzohen për vepra të rënda përfshi dhe atë të vrasjes së shqiptarëve, kanë bërë të ditur burimet e policisë ndërkombëtare në Kosovë.
Të gjithë të arrestuarit janë anëtarë të Trupave Mbrojtëse të Kosovës.
XS
SM
MD
LG