Ndërlidhjet

KABUL


Burimet ushtarake amerikane gjatë operacioneve më të fundit kanë arrestuar 40 persona. Zëdhënësi i trupave amerikane në Afganistan, Bryan Hilferty deklaroi:
"Ne kemi nën kontroll rreth 40 vetë, nga të cilët dy besohet të jenë drejtues të nivelit të mesëm të Talibanëve. Të tjerët po verifikohen dhe nëse janë fshatarë të thjeshtë do të lejohen të kthehen në shtëpitë e tyre."
XS
SM
MD
LG