Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti izraelit, Moshe Katsav, ka arritur në Paris ku do zhvillojë një vizitë katër ditore, e para e një kryetari izraelit në 17 vitet e fundit.
Vizita synon përmirësimin e mardhënieve dypalëshe, të cilat janë dëmtuar nga kritikat e Francës për veprimet e Izraelit në territoret palestineze si dhe nga aktet anti-semite që kanë ndodhur në Francë.
XS
SM
MD
LG