Ndërlidhjet

BEOGRAD


Vazhdimi i dialogut për cështje teknike ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të fillojë javën e parë të marsit. kështu ka deklaruar Nebojsha Coviq pasi u kthye nga Prishtina, ku kishte biseduar me kryeadministratorin e Kosovës, Harri Holkeri.
Lidhur me gatishmërinë e palës serbe për bisedime Coviq tha:
"Ne jemi të gatshëm dhe mund të hapim cfarëdo teme; të zhdukurit, kthimin, energjitikën, transportin dhe telekominikacionin. Ekzistojnë njerëzit, zëvendes apo ndihmës ministra, që janë ekspertë dhe do t'i udhëhiqnin grupet e punës. Në këtë kuptim bisedimet mund të fillojnë që nesër."
XS
SM
MD
LG