Ndërlidhjet

GJILAN


Filloi sot në Gjilan gjykimi kundër ish-drejtuesit të Ushtrisë Clirimtare të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, Shefket Musliu dhe katër bashkëluftëtarëve të tij.
Musliu, përpara trupit gjykues, i cili përbëhet nga gjyqtarë ndërkombëtarë, ka hedhur poshtë akuzat.
Musliu ka fajësuar Nebojsha Coviqin si autor të akuzave, me synim diskretitimin e luftës së UCPMB-së.
XS
SM
MD
LG