Ndërlidhjet

BEOGRAD


Partia Socialiste e Millosheviqit ka deklaruar se do të mbështesë një qeveri të pakicës, me kusht që t'i jepet fund dërgimit të të akuzuarve për krime lufte në Gjykatën e Hagës për ish-Jugosllavinë.
"Partia Socialiste është e gatshme për të filluar negociatat", deklaroi zyrtari i lartë i kësaj partie, Ivica Dacic.
Komentet e Dacic erdhën pas vendimeve të partisë G17 dhe Lëvizjes për Ripërtëritjen Serbe që t'i bashkangjiten partisë së Vojisllav Koshtunicës.
XS
SM
MD
LG