Ndërlidhjet

KABUL


Një delegacion i Bashkimit Evropian gjendet në Kabul për bisedime me liderët e Afganistanit lidhur me çështjet e sigurisë dhe zgjedhjeve të ardhshme.
Komisioneri për Politikë të Jashtme Christopher Patten, ministrat e Jashtëm të Irlandës dhe Holandës, Brian Cowen dhe Bernard Bot, thanë se bisedimet do të fokusohen në sulmet e fundit të lojalistëve talibanë, rritjen e prodhimit të opiumit dhe zgjedhjet e qershorit.
XS
SM
MD
LG