Ndërlidhjet

KIEV


Ish kryeministri i Ukrainës Pavel Lazarenko sot do të dalë para gjykatës në Los Angeles nën akuzat për larje të parave, transfer ilegal të fondeve dhe transportim ilegal të pasurisë së vjedhur.
Lazarenko, i cili ishte kryeministër në vitet 1996-97, u arrestua në Shtetet e Bashkuara, ku kërkoi azil politik pasi iku nga Gjeneva, ku pritej të gjykohej për larje të parave.
XS
SM
MD
LG