Ndërlidhjet

SOFJE


Bullgarët masovikisht e shkyçin televizorin apo e ndërrojnë programin kur në ekran shohin ndonjë politikan, thuhet në studimin e fundit të Qendrës Kombëtare për hulumtimin e opinionit.
Këtë e bën çdo i dyti bullgar i moshës deri 30 vjeç dhe rreth 30 % të atyre mbi këtë moshë.
Hulumtimi tregoi se 80 % të bullgarëve, më së shumti u intereson parashikimi i motit.
XS
SM
MD
LG