Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i shtetit Colin Powell tha se Shtetet e Bashkuara nuk planifikojnë dërgimin e ushtarëve apo policëve amerikanë në Haiti.
Powell bëri thirrje për zgjidhje politike ndërmjet presidentit të Haitit Jean-Bertrand Aristide dhe grupeve opozitare.
"Nuk mund ta pranojmë mënyrën që presidenti i zgjedhur të largohet nga detyra nga banditët, nga njerëzit që nuk e respektojnë ligjin dhe shkaktojnë dhunë", tha Powell.
XS
SM
MD
LG