Ndërlidhjet

GARMISCH-PARTENKIRCHEN


Disa vende evropiane ranë dakord ta rritin bashkëpunimin e ndërsjellë policor.
Ministri i Brendshëm gjerman Otto Schily tha se Gjermania, Franca, Britania, Spanja dhe Italia janë dakorduar që zyra e policisë evropiane EUROPOL-i të jetë qendra e përpjekjeve të policisë për luftimin e falsifikuesve dhe trafikantëve.
XS
SM
MD
LG