Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf tha se India dhe Pakistani ranë dakord së shpejti ta fillojnë dialogun mbi Kashmirin.
Sekretari i Jashtëm i Pakistanit Riaz Kokhar tha se takimet e fundit rezultuan me itinerar për negociatat paqësore, ndërsa të dyja palët janë shprehur se "lufta nuk është opcion".
Dy nga tre luftërat që kanë patur prej pavarësimit nga Britania më 1947, Pakistani dhe India i zhvilluan për rajonin e kontestuar të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG