Ndërlidhjet

SHKUP


Përfaqësuesit e Bashkimit Evropian në Maqedoni dhe ata të misionit policor 'Proksima', i përgënjeshtruan deklaratat e liderit të opozitës VMRO-DPMNE Nikolla Gruevski, sipas të cilit, në Maqedoni ekzistojnë grupe terroriste.
Deklaratat e Gruevskit i përgënjeshtruan edhe liderët e partive politike shqiptare dhe të Lidhjes Socialdemokrate në pushtet.
XS
SM
MD
LG