Ndërlidhjet

DUESSELDORF


Një celulë radikale palestineze në Gjermani ka falsifikuar 40 pasaporta për islamistët e huaj, për dalejne tyre sa më të shpejtë nga Afganistani, pas përmbysjes së regjimit të talibanëve.
Tre persona janë akuzuar për formimin e degës lokale të grupit terrorist Al-Taëhid dhe planifikimin e sulmeve kundër hebrenjve në Gjermani.
XS
SM
MD
LG