Ndërlidhjet

BAGDAD


Sulmues të panjohur kanë hedhur mortaja dhe raketa në burgun Abu Garib afër Bagdadit duke lënë të plagosur një ushtarë amerikan. Zyrtarë të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara kanë deklaruar se "gjatë natës së mbrëmshme në këtë burg janë hedhur rreth 33 mortaja dhe 5 raketa. Ndërkaq që forcat amerikane duke ju përgjigjur sulmit kanë vrarë një irakien dhe kanë arrestuar 55 të tjerë në lidhje me këto sulme.
XS
SM
MD
LG