Ndërlidhjet

TEHERAN


Në Iran sot është shpallur ditë zie, pas incidentit të djeshëm meqë rast humbën jetën rreth 300 njerëz, kur disa vagona me lëndë djegëse u shkëputën nga treni dhe dolën jashtë binarëve. Shumica e viktimave të shpërthimit ishin zjarrëfikës dhe fshatarë.
XS
SM
MD
LG