Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan do të takohet me të dërguarin në Irak, Lakhdar Brahimi, për të diskutuar mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve para bartjes së pushtetit tek irakienët.
Shtetet e Bashkuara duan që pushteti të bartet deri në 30 Qershor.
Ndërkohë në Irak, dy ushtarë amerikanë dhe një irakien u vranë nga shpërthimi në një rrugë në qytetin Khaldiyah në perëndim të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG