Ndërlidhjet

ANKARA


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s tha se aleanca është e gatshme t'i ndihmojë Spanjës nëse ajo e merr komandën e forcave ndërkombëtare të sigurisë në Irak.
Jaap de Hoop Scheffer i bëri këto komente në Ankara pas takimit me kryeministrin e Turqisë Abdullah Gyl dhe ministrin e Mbrojtjes Vecdi Gonul.
Në takimin u diskutua roli i aleancës në Irak, Afganistan dhe vendet e Ballkanit, para samitit të NATO-s në Stamboll që do të mbahet në Qershor.
XS
SM
MD
LG