Ndërlidhjet

NIKOZI


Në Qipro përfunduan bisedimet e para për ribashkimin e ujdhesës së ndarë.
Liderët e turqve dhe grekëve qipriotë, Rauf Denktash dhe Tassos Papadopoulos, e diskutuan planin e Kombeve të Bashkuara për ribashkimin e Qipros, në formën e një federate të lirshme.
XS
SM
MD
LG