Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara e kritikuan kontratën 2 miliardë dollarëshe ndërmjet Iranit dhe Japonisë.
Zëdhënësi i departamentit të shtetit Richard Boucher tha se politika amerikane i kundërshton investimet në fushën e naftës në Iran, sepse paratë nga investimet, Teherani mund t'i përdorë për armët e shkatërrimit në masë.
XS
SM
MD
LG