Ndërlidhjet

KABUL


Rreth 3 milionë refugjatë janë kthyer në Afganistan prej fundit të vitit 2001, por edhe po aq gjenden jashtë vendit.
Kreu i misionit të Kombeve të ashkuara në Kabul Filippo Grandi tha se shumica e tyre janë në Pakistan dhe Iran.
XS
SM
MD
LG