Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Shtetit tha se po e heton pluhurin e bardhë të dyshuar, të gjetur në aneksin e ndërtesës, kurse hetuesit përpiqen të përcaktojnë nëse substanca është ricin.
Në fillim të muajit, autoritetet në Uashington ndërmorën hetime kriminale për të zbuluar dërguesin e helmit ricin në adresën e një senatori dhe në një zarf të adresuar në Shtëpinë e Bardhë.
XS
SM
MD
LG