Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon ua sqaroi tre të dërguarve të Shteteve të Bashkuara planet e tij për angazhimin e njëanshëm pavarësisht palestinezëve.
Plani parasheh zhvendosjen e 17 vendbanimeve hebreje nga Rripi i Gazës dhe përforcimin e linjës së sigurisë, për të cilën palestinezët thonë se do të shërbejë si kufi.
Kryenegociatori palestinez Saeb Erekat tha se zgjidhja e konfliktit duhet të jetë e dyanshme.
XS
SM
MD
LG