Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë ka bërë të ditur se prokuroria do të përfundojë në fillimin e javës tjetër përmbylljen e paraqitjes së rastit kundër Sllobodan Millosheviqit.
Pritet që Millosheviqi të fillojë mbrojtjen më 19 majin e ardhshëm dhe nëse mbrojtja merr po aq kohë sa paraqitja e rastit nga prokuroria, procesi do të vazhdojë deri në vitin 2006.
Deri tani mbi 290 dëshmitarë janë thirrur nga prokuroria.
XS
SM
MD
LG