Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit, Mohamed Khatami, ka bërë thirrje për pjesëmarrje masive në votime.
"Cfarë është e rëndësishme është që njerëzit të marrin pjesë në zgjedhje. Nëse ka pjesëmarrje të lartë, pavarësisht parashikimeve dhe propagandës, njerëzit sërish mund të sjellin një të papritur", tha Khatami.
Konservatorët e linjës së ashpër pritet të fitojnë në zgjedhjet parlamentare, nga të cilat janë penguar të marrin pjesë reformistët.
XS
SM
MD
LG