Ndërlidhjet

PRISHTINË


Janë gjetur të vrarë, në afërsi të Lypjanit, Zllatimir Kostiq, 36 vjecar dhe Miljana Markoviq, 22 vjecare.
Të dy viktimat janë vrarë me armë zjarri, kanë bërë të ditur burimet e policisë dhe KFOR-it. Policia ndërkombëtare ka bërë të ditur se vrasja nuk ka motive politike apo etnike. (Më gjerësisht në kronikën "Të tjera")
XS
SM
MD
LG