Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i emëruar i Serbisë, Vojisllav Koshtunica i ka deklaruar sot agjencisë AP se arrestimi dhe dorëzimi i të akuzuarve kryesorë për krime të luftës në Tribunalin e Hagës, nuk do të jetë prioritet i qeverisë së tij, përkundër kërcënimeve të Shteteve të Bashkuara për ndërprerjen e ndihmës dhe të përkrahjes politike. Zoti Koshtunica ka thënë se qeveria e tij, poashtu, nuk do ti dorëzoj as katër gjeneralët serbë, të akuzuar për krime të luftës në Kosovë.
XS
SM
MD
LG