Ndërlidhjet

PRAGË


Ministri i Jashtëm gjerman Joschka Fischer e dënoi sulmin në Jerusalem duke thënë se ai paraqet përpjekje për pengimin e procesit të paqes në Lindjen e Mesme.
Ministria e Jashtme e Rusisë tha se sulmi synon shkatërrimin e përpjekjeve paqësore në rajon.
Vatikani tha se Papa Gjon Pali i Dytë gjithashtu e ka dënuar sulmin, dhe u ka bërë thirrje autoriteteve të hedhin poshtë atë që ai e ka përshkruar si "dinamikë absurde të dhunës", e cila i shkatërron shpresat për paqe në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG