Ndërlidhjet

TOKIO


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan tha se nesër do ta bëjë publik raportin për ardhmërinë politike të Irakut.
Pas takimit me ministrin e jashtëm të Japonisë Yoriko Kawaguchi, Annan tha se raporti i hartuar nga një ekip i ekspertëve të Kombeve të Bashkuara, i shtron bazat për progresin e mëtejmë në Irak, dhe i identifikon disa çështje që duhet të adresohen para zgjedhjeve.
Administratori i Irakut Paul Bremer ka deklaruar se organizimi i zgjedhjeve mund të zgjatë 15 muaj.
XS
SM
MD
LG