Ndërlidhjet

TEHERAN


Konservatorët në Iran shpejtuan ta shpallin fitoren në zgjedhjet parlamentare të së premtes.
Raportet partiake treguan se konservatorët dhe kandidatët radikalë do ta rimarrin kontrollin e Kuvendit 290 anëtarësh nga reformatorët.
Këta të fundit bënë thirrje për bojkotimin e zgjedhjeve, pas skualifikimeve masive të mbi 2.400 kandidatëve reformatorë.
XS
SM
MD
LG